Sepetim (0)
0
   
 
 
 
 
     

GARANTİ KOŞULLARI

GARANTİ KOŞULLARI


Değerli Müşterilerimiz;
Sitemizde satılan tüm ürünler resmi distribütör ve ithalatçılar tarafından 2 yıl garantili ve faturalı olduğunu, kesinlikle spot, ikinci el veya teşhir ürünü satmadığımızı beyan ederiz.
Tüm ürünler; kullanılmamış, orijinal ve orijinal ambalajında üretici firma tarafından belirlenen paket ve kutu içeriğiyle gönderilmektedir.
Detaylı bilgi sahibi olabilmeniz açısından aşağıda ürün kategorileri ve garanti koşulları hakkında bilgilendirme mevcuttur.
İlgilendiğiniz ürüne ait kategori başlığı altında ki sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

TELEVİZYON KATEGORİSİNDE Kİ ÜRÜNLER;
Sitemizde satılan televizyonlar Distribütörler ve ithalatçılar tarafından en az 2 yıl garantili ve faturalıdır. Bazı distribütörler ve ithalatçılar daha uzun süreli belli bir bedel karşılığı yada bedelsiz + garanti yılları sağlayabilmektedirler.
Sadece Distribütör garantili ürünlerin, ürün adında parantez içinde distribütör ürünü olduğunu belirtmektedir.
Örn;” (LG 55EA980V 3D Smart TV 140cm + Askı Aparatı Hediye (LG Türkiye Garantili) )”


* Distribütör Garantili Ne Demek?
Üretici firmaların ülkemizde ki temsilcileri yada üretici firmanın kendisi tarafından ithalatı gerçekleştirilip, daha önceden belirlenmiş olan distribütör firmalar kanalıyla ya da kendisi tarafından satış ve pazarlaması yapılan ürünlere Distribütör Garantili denilmektedir. Bu ürünler distribütör firmaların yetki verdiği yetkili servisler tarafında 2 yıl süresince garanti kapsamı altındadır. Distribütör firmaların en büyük artısı Türkiye genelinde yaygın servis ağının olmasıdır. Televizyon alanında Distribütör firmalara örnek vermek gerekirse; LG Türkiye, Samsung Türkiye, Sony Eurasia bunlardan bazılarıdır.

*İthalatçı garantili Ne Demek?
İthalat belgesine sahip ve gerekli koşulları (Kdv, Ötv, Trt Bandrolü, 2 Yıl Garanti Türkiye Geneli servis ve kurulum ağı) sağlamış yerli şirketler tarafından üretici firmaların ülkemizde ki temsilcilerinin müsadesi ile serbest piyasa kanunlarına uygun olarak yurt dışında ki toptancılardan Türkiye’ye ithalatı yapılan ürünlere ithalatçı garantili ürün denilmektedir. İthalatçı garantili ürünler 2 yıl garantili olarak satışa sunulmaktadır. Ürünler kutuların içinden çıkan garanti belgesinde belirtilen servis noktalarında 2 yıl süresince garanti kapsamı altında işlem görmektedir. Tüketici koruma kanunları, ithalatçı garantili ürünler içinde aynen markanın orijinal ürünü olduğundan distribütör garantili ürünler gibi aynı şartlarda değerlendirilmektedir. İthalatçı garantili ürünlerin en büyük eksisi 2 yıl garanti kapsamında olan ürünün merkez servislerinin İstanbul, Ankara ve İzmir’de olmasıdır. Garanti süresi bitmiş ithalatçı garantili ürünlerin tamiri hem distribütör hem de ithalatçı servisler tarafından ücretli olarak yapılabilmektedir.

Cep Telefonu Kategorisindeki Ürünler;
sitemizde satılan cep telefonları Distribütör ve ithalatçılar tarafından en az 2 yıl garantili ve faturalıdır. Bazı distribütörler ve ithalatçılar daha uzun süreli belli bir ücret karşılığında yada ücretsiz + garanti yılları sağlayabilmektedirler.
Sadece Distribütör garantili ürünlerin, ürün adında parantez içinde Distribütör ürünü olduğu belirtilmektedir.
Örn;“(Samsung Galaxy Note Edge Cep Telefonu (Genpa, Kvk Dist. Garantili) )”

*Distribütör Garantili Ne Demek?
Üretici firmaların ülkemizdeki temsilcileri yada üretici firmanın kendisi tarafından ithalatı gerçekleştirilip, daha önceden belirlenmiş olan distribütör firmalar kanalıyla yada kendisi tarafından satış ve pazarlaması yapılan ürünlere distribütör garantili denilmektedir. Bu ürünler distribütör firmaların yetki verdiği yetkili servisler tarafından 2 yıl süresince garanti kapsamı altındadır. Distribütör firmaların en büyük artısı Türkiye genelinde yaygın servis ağının olmasıdır. Cep telefonu alanında Distribütör firmalara örnek vermek gerekirse; Genpa, KVK, Başarı, Telpa, Brighstar bunlardan bazılarıdır.

*İthalatçı Garantili Ne Demek?
İthalat belgesine sahip ve gerekli koşulları (Kdv, Ötv, Trt Bandrolü, 2 Yıl Garanti Türkiye Geneli servis ağı) sağlamış yerli şirketler tarafından üretici firmaların ülkemizdeki temsilcilerinin müsadesi ile serbest piyasa kanunlarına uygun olarak yurt dışında ki toptancılardan Türkiye’ye ithalatı yapılan ürünlere ithalatçı garantili ürün denilmektedir. İthalatçı garantili ürünler 2 yıl garantili olarak satışa sunulmaktadır. Ürünler kutuların içinden çıkan garanti belgesinde belirtilen servis noktalarında 2 yıl süresince garanti kapsamı altında işlem görmektedir. Tüketici koruma kanunları, ithalatçı garantili ürünler içinde aynen markanın orijinal ürünü olduğundan distribütör garantili ürünler gibi aynı şartlarda değerlendirilmektedir. İthalatçı garantili ürünlerin en büyük eksisi 2 yıl garanti kapsamında olan ürünün merkez servislerinin İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılabilmektedir.

Foto & Kamera Kategorisinde ki Ürünler;
Sitemizde satılan Foto & Kameralar Distribütörler ve ithalatçılar tarafından en az 2 yıl garantili ve faturalıdır. Bazı distribütörler ve ithalatçılar daha uzun süreli belli beir ücret karşılığı yada ücretsiz + garanti yılları sağlayabilmektedirler.
Sadece Distribütör garantili ürünlerin, ürün adında parantez içinde distribütör ürünü olduğu belirtilmektedir.
Örn;” (Canon 600D + 18-55mm ISII Lens (Canon Türkiye Garantili))”

*Distribütör Garantili Ne Demek?
Üretici firmaların ülkemizdeki temsilcileri yada üretici firmanın kendisi tarafından ithalatı gerçekleştirilip, daha önceden belirlenmiş olan distribütör firmalar kanalıyla yada kendisi tarafından satış ve pazarlaması yapılan ürünlere distribütör garantili denilmektedir. Bu ürünler distribütör firmaların yetki verdiği yetkili servisler tarafından 2 yıl süresince garanti kapsamı altındadır. Distribütör firmaların en büyük artısı Türkiye genelinde yaygın servis ağının olmasıdır. Foto & Kamera alanında Distribütör firmalara örnek vermek gerekirse; Karfo Karacasu, Canon Türkiye, Sony Eurasia bunlardan bazılardır.

*İthalatçı Garantili Ne Demek?
İthalat belgesine sahip ve gerekli koşulları (Kdv, Ötv, 2 Yıl Garanti Türkiye Geneli Servis Ağı) sağlamış yerli şirketler tarafından üretici firmaların ülkemizde ki temsilcilerinin müsadesi ile serbest piyasa kanunlarına uygun olarak yurt dışında ki toptancılardan Türkiye’ye ithalatı yapılan ürünlere ithalatçı garantili ürün denilmektedir. İthalatçı garantili ürünler 2 yıl garantili olarak satışa sunulmaktadır. Ürünler kutuların içinden çıkan garanti belgesinde belirtilen servis noktalarında 2 yıl süresince garanti kapsamı altında işlem görmektedir. Tüketici koruma kanunları, ithalatçı garantili ürünler içinde aynen markanın orijinal ürünü olduğundan distribütör garantili ürünler gibi aynı şartlarda değerlendirilmektedir. İthalatçı garantili ürünlerin en büyük eksisi 2 yıl garanti kapsamında olan ürünün merkez servislerinin İstanbul, Ankara ve İzmir’de olmasıdır. Garanti süresi bitmiş ithalatçı garantili ürünlerin tamiri hem distribütör hem de ithalatçı servisler tarafından ücretli olarak yapılabilmektedir.
 

Beyaz Eşya Kategorisindeki Ürünler;

Sitemizde satılan Beyaz Eşyalar Distribütörler tarafından en az 2 yıl garantili ve faturalıdır. Bazı distribütörler belli bir ücret karşılığı ya da ücretsiz +garanti yılları sağlayabilmektedir.

Satmış olduğumuz tüm beyaz eşyaların (Kombi Hariç) kurulumu ücretsizdir.
Kurulumu yapan yetkili servis, ürüne ait garanti belgesini de bu esnada doldurur. Garantiniz kurulum yapıldığı tarihten itibaren geçerli olur.

Bizdeuygun.com Bizdeuygun Sanal Mağazacılık A.Ş.
Tel: 0850 250 0 917 Faks:
Bahçeşehir 2. Kısım Mah Şelale Cad. Barış Sok Spradon Kuleler A2/54 BAŞAKŞEHİR/İSTANBUL Başakşehir İstanbul

 


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.