Sepetim (0)
0
   
 
 
 
 
     

GARANTİ VE İADE

GARANTİ, İADE ve İPTAL KOŞULLARI

 
Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla, faturası ile birlikte açılmamış şekilde bizdeuygun.com’a göndermelisiniz. İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir. 
Siparişi verilen ürünlerin mutlaka kargo görevlisi yanında kontrol ederek kutuyu açmaları gerekmektedir. Aksi durumda kargo görevlisine tutanak tutturup ürünü kesinlikle teslim almayınız.
 

•    Beden, Model veya Numara Değiştirebilir miyim? 

Satışı olan ürünlerin sınırlı sayıda stoğu olmasından dolayı değişim yapılamamaktadır. Ürünü tarafımıza aşağıdaki koşullarda göndermeniz durumunda para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. İade edeceğiniz ürünü tüm fatura nüshaları ile paketi(kutusu) zarar görmemiş, ürün kullanılmamış, kullanım hatası zarar görmemiş, ekran vs. üzerindeki koruyucu filmi sökülmemiş ve tüm aksesuarları ile birlikte kargo içerisine sipariş numaranız ile birlikte kısa bir not yazarak aşağıdaki adrese kargo ücreti müşteriye ait olmak kaydıyla göndermeniz gerekmektedir. 
 

•    Siparişimi nasıl iptal edebilirim? 

Siparişinizi iptal etmek için www.bizdeuygun.com’a kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp üye girişi yaptıktan sonra "Siparişlerim" sayfasına gitmeniz daha sonra iptal etmek istediğiniz siparişinizi seçtikten sonra İPTAL butonuna tıklayarak siparişinizin hakkında iptal talebinde bulunabilirsiniz. Üyeliksiz alışveriş yapan müşterilerimiz siparişlerini sitemizin en alt kısmında yer alan Extras bölümünden "Üyeliksiz Sipariş Takibi" sayfamızdan e-posta adresini ve sipariş takip numarasını girerek siparişlerini takip edebilir veya iptal edebilir. Siparişlerinizi info@bizdeuygun.com ve 0850 250 0 917 nolu çağrı merkezi numaramızı arayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz. 
 

•    Siparişimi iptal etmek istiyorum ama kargoya verildi. Ne yapmalıyım? 

Siparişiniz kargoya verildikten sonra iptal isteğinde bulunduğunuz takdirde, gelen kargoyu kabul etmeden geri göndermeniz gerekmektedir. Ürün lojistik departmanımıza ulaştıktan sonra, kargo ücreti tarafınızdan kesilerek hesabınıza geri ödeme gerçekleştirilecektir. 
 

•    bizdeuygun.com'da iade ve değişim şartları nelerdir? 

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'da belirtilen, müşterinin 14 gün içinde ürünü iade etme hakkı dâhilinde iade ve değişim işlemleri gerçekleştirilmektedir. 
İade edilecek ürünün tekrardan satışa uygun olması gerekmektedir. Ürün değişim ve iadelerinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da belirtilen esaslar, müşteri memnuniyeti açısından alt sınır olarak kabul edilmektedir. 
 

•    İade şartlarınız nelerdir? 

Ürünü iade etmek için orijinal kutusuyla ve faturası ile birlikte eksiksiz bir biçimde göndermelisiniz. İadenizin kabul edilmesi için Hasarlı, eksik, ambalajı zarar görmüş, kullanılmış, tekrardan satışa uygun olmayan, belgeleri eksik ve "İadesi Olmayan Ürünler" kapsamındaki ürünler iade kapsamı dışındadır. 14 gün içerisinde koşulsuz iadelerde kargo ücreti müşteriye aittir. 
 

•    İadem kabul edildi mi? 

"İadesi Olmayan Ürünler" kapsamında ise, ürün tekrardan satışa uygun değilse, hasarlı, kullanılmış, eksik, ambalajı zarar görmüş ya da belgeleri eksikse ve ürünü teslim almanın üzerinden 14 günden fazla bir süre geçmişse iadeniz kabul edilmemektedir. Aksi durumlarda Çağrı Merkezi'mizi (0850 250 0 917) arayarak veya info@bizdeuygun.com adresimize mail atarak durum hakkında bilgi alabilirsiniz. 
 

•    İademi nasıl göndereceğim? 

İade talebinizi Çağrı Merkezi'mizi (0850 250 0 917) arayarak veya info@bizdeuygun.com mail adresimizden bize iletip, ürünü tekrardan satışa uygun, hasarsız, kullanılmamış, eksiksiz, orijinal ambalajında ve tüm belgeleri ile birlikte Bizdeuygun Sanal Mağazacılık A.Ş.  İstoç Ticaret Merkezi 24. Ada 115-117 Bağcılar/İSTANBUL adresine göndermenizi rica ederiz. 14 gün içerisinde mazeretsiz iadelerde kargo ücreti müşteriye aittir. 
 

•    İadem neden kabul edilmedi? 

İade işlemlerinizin takibini ürün lojistik bölümümüze ulaştığı andan itibaren iade işleminiz ile ilgili bilgiyi çağrı merkezi 0850 250 0 917’ numaramızı arayarak veya info@bizdeuygun.com adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz. 
 

•    İade durumunda iade tutarı ne zaman hesabıma yatacak? 

İade başvurunuz ürünün tarafımıza teslim edilmesi akabinde en geç 3 iş günü içerisinde işleme alınmaktadır. Onaylanmasını takiben alışveriş yaptığınız ödeme şekline uygun olarak sipariş bedelinizden kargo ücreti kesilerek iade edilmektedir. 
 

•    Ödemem neden iade edilmedi? 

Ödeme iade sürecini bankanızla takip edebilir, bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Çağrı Merkezi'mizi (0850 250 0 917) arayarak veya info@bizdeuygun.com’a mail atarak bize ulaşabilirsiniz. 
 

•    Ödemem ne zaman iade edilecek?  

İptal/iade talebiniz onaylandıktan sonra maksimum 3-5 iş günü içerisinde sipariş tutarı hesabınıza ödeme yönteminizle aynı olacak şekilde iade edilmektedir. Havale ile yapılan ödemelerde iade işlemi maksimum 3-5 iş günü içerisinde yapılmaktadır. 
 

•    Ücret iadem neden taksitli olarak yapılıyor?  

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir. Bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi taksitli olarak yapılmaktadır. 
 

•    İade Olmayacak Ürünler 

1.    Tüketicinin özel istek ve talepleri doğrultusunda üretilen veya değişiklik yapılan ürünler, 
2.    Hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler, 
3.    Tek kullanımlık bir ürün olması, 
4.    Hijyenik bir ürün olması, Parfüm, Deodorant, Ruj vb. kozmetik ürünlerinde,
5.    Kopyalanabilir bir yazılım veya program olması, 
6.    DVD, CD vb. bir ürün olması, 
7.    Toner, kartuş, şerit vb. bir sarf malzemesi olması, 
8.    Kozmetik ürünü olması, 
9.    Ürünün tekrardan satışa uygunluğunu yitirmesi, 
10.  14 günlük cayma hakkı süresinin dolması 
11.  Ambalajı bozulmuş, ekran üzerinde ki koruyucu jelatinin sökülmüş olması, ürün üzerinde ki çiziklerden dolayı kesinlikle iade kabul edilmemektedir. 
Yukarıda ki maddelerde yer alan ürünler ile ilgili kesinlikle iade kabul edilmemektedir. 
  • Özel Ürünler için iade şartları
Telefon, Fotoğraf Makinesi, Notebook, Playstation, Printer ve Scanner iadesinde; 

Ürün kutusundaki koruma bandı açılmamalıdır. Ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış ve çizik, hasar vs. olmamalıdır. Ürün kutusu açılan telefon, fotoğraf makinesi, notebook, playstation, printer ve scanner telefon iadeleri servis raporu doğrultusunda yapılmaktadır. 

•    Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi, ne yapmalıyım? 

Çağrı Merkezi'mizi (0850 250 0 917) arayarak veya info@bizdeuygun.com adresimize mail atarak mail içeriğinde sipariş numaranızı, ad soyad, telefon numaranızı ve belirtmek istediğiniz sorunu(şikayeti) belirterek bize e-mail olarak gönderebilirsiniz. 
 

•    Siparişimin İptali Onaylandı Ne Yapmalıyım? 
 

-    Kullanıcı ürünü teslim aldıktan sonra gen geç 14 iş günü içerisinde e-mail ile info@bizdeuygun.com’a yada 0850 250 0 917 numaralı çağrı merkezimize ürünü iade etmek istediğini bildirmekte zorunludur! 
-    Gönderilecek olan e-mailde ürünün kodu, sipariş numarası ve iade edilecek ürün adedini bildirmeniz gerekmektedir. Lütfen size ulaşabileceğimiz telefon numaranızı da e-mailinizde bildiriniz. 
-    İadeye ilişkin e-mail alındıktan sonra bizdeuygun.com tarafından size ürünün iade alınacağını onaylayan bir onay e-maili gönderilecektir. 
-    Ürün, eksiksiz orijinal faturaların tüm nüshalarıyla birlikte (İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlenmiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dâhil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde kesilmelidir.) Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.) Paket hasar görmemiş, ürün giyilmemiş, yıkanmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle ve sipariş numarasını içeren belgeler ile birlikte “bizdeuygun.com-Bizdeuygun Sanal Mağazacılık A.Ş. İstoç 24. Ada No:115-117 Mahmutbey/Bağcılar-İSTANBUL 34550” adresine, kargo ile gönderiniz. 
-    Yukarıda belirtilen iade şartlarına uygun olarak yapılan tüm gönderimlerde kargo ücreti tarafınıza aittir. İadesi yapılacak olan ürünler, teslimatı takip eden 14 işgünü içerisinde tarafımıza ulaştırılmalıdır. 
 
Copyright © Bizdeuygun.com 2015 Tüm Hakları Saklıdır!
Çağrı Merkezi : 0850 250 0 917 - Email : info@bizdeuygun.com 
Adres : İstoç Ticaret Merkezi 24. Ada No:115-117
Mahmutbey / İSTANBUL 34550
Ünvanı : Bizdeuygun Sanal Mağazacılık Anonim Şirketi             TÜKETİCİNİNN KORUNMASI HAKKINDA KANUN   ;