Sepetim (0)
0
   
 
 
 
 
     

Fiyat aralığına göre filtreleme

Fiyat aralığına göre filtreleme

YAZICI VE SARF MALZEMELERİ

YAZICI VE SARF MALZEMELERİ

 
Günümüzde bilgisayar kullanan herkesin evinde bir takım çevre birimleri olması zorunludur. Bunlar arasında ses sistemlerini, kameraları ve en önemlisi yazıcıları sayabiliriz. Ancak sadece yazıcı bulundurmak yeterli gelmemektedir. Çünkü her yazıcının bir takım sarf malzemeleri bulunmaktadır.  Bu malzemeler cihazın özelliğine göre değişim gösterebilmektedir. Ayrıca her cihazın kendine özgü malzemeleri de mevcuttur.
Yazıcı malzemeleri genel olarak baskının yapılacağı kağıt ve baskıyı sağlayan mürekkep birimlerinden oluşur. Ama buna bazı cihazlar için demir tozu denilen malzemeleri de eklememiz mümkündür. Kağıtlar genel olarak standart 80 gr A4 kağıdı olurken, bu büyüklüğe sahip başka kağıt türleri de kullanılabilmektedir. Yazıcı ve sarf malzemeleri denildiğinde ilk akla gelen ise baskıyı gerçekleştiren mürekkep birimleridir.
 

Yazıcı Çeşitleri ve Yazıcı Malzemeleri

 
Yazıcıları birkaç ana kategoriye; nokta vuruşlu yazıcılar, mürekkep püskürtmeli yazıcılar, termal yazıcılar ve lazer yazıcılar diye ayırmak mümkündür. Tabi kendi aralarında da ayrıma gidilebilir. Yazıcı malzemeleri ise hangi kategori ürünü olduğuna bağlı olarak değişecektir. Termal yazıcılar ribon ile çalışırken, mürekkep püskürtmeli yazıcılar ise kartuş ile çalışmaktadır. Fotoğraf baskı için termal yazıcılar kullanılırken sürekli form, fatura baskıları için genel olarak nokta vuruşlu yazıcılar tercih edilir.
Lazer Jet yazıcılar ise toner desteği ile baskılarını gerçekleştirirken en çok tercih edilen yazıcılar arasındadırlar. Çünkü standart A4 kağıtlara baskı yapabilen ve oldukça düşük maliyetli baskılar gerçekleştiren cihazlardır. Her modelin ya da serinin kendisine özgü toner çeşidi bulunmaktadır. Baskı adeti ise kullanılan tonere bağlı olarak değişmektedir.
 

Yazıcı Sarf Malzemeleri Açısından Orijinalliğin Önemi

 
Günümüzde özellikle yazıcı ve sarf malzemeleri kullanımında yüksek oranlarda muadil ürün kullanılmaktadır. Oysa maliyeti hesaplandığında ilk bakışta anlamlı görünse de yazı kalitesi, baskı adeti ve cihaza verdiği zararlar göz önünde bulundurulduğunda durum hiç de böyle değildir. Özellikle de garanti kapsamında olan yazıcılarda oluşabilecek bir arıza durumunda muadil toner kullanımı cihazı garanti kapsamı dışına çıkarabilmektedir.
Bilgisayarınız için gerekli olan yazıcı ve sarf malzemelerini, yerinizden bile kalkmadan bizdeuygun.com adresinden edinebilirsiniz.
 
 Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.