Sepetim (0)
0
   
 
 
 
 
     

Fiyat aralığına göre filtreleme

Fiyat aralığına göre filtreleme

Müziğin Sert Çocukları; Elektro Gitarlar

Doğada her varlığın bir sesi vardır ve her ses kendi müziğini yaratır. Dikkatle dinlediğinizde her sesin kendi içinde bir ritmi ve müziği olduğunun farkına varırsınız. Ama tüm bunların dışında bir de insanoğlunun yarattığı müzik vardır ve her zaman için olmasa da genelde enstrümanlar aracılığıyla icra ederiz müziği.

 
Kullandığımız bütün enstrümanlar arasında gitar çok büyük bir kullanım oranına sahiptir ve kendi içinde çeşitleri vardır; klasik gitar, akustik gitar ve elektro gitarlar
 

Elektro Gitarlar Ve Ruhuza Hitap Eden Sololar

 
Farklı tarz müziklerde farklı gitarlar tercih edilir ancak elektro gitarların yeri her zaman için sarsılmazdır. Diğer gitar cinsleriyle kıyaslandığında kendine göre zorlukları olduğu kadar kolaylıkları da vardır.
Bu gitarlarda sesin çıkma mekanizmasında, manyetikler aracılığı ile ses elektrik akımına dönüştürülmekte, daha sonra amplifikatör aracılığı ile son ses elde edilmektedir. Bu yüzden elde edilen ses, akustik değil mekanik bir sestir.
 
Elektro gitar kullanmaya karar veren bir kişinin öncelikle ne tarz müzik yapacağından emin olması gerekir. Elektro gitarlar arasında  Strat kasa, Les Paul kasa,  Süper Strat kasa ve Jazz kasa tipleri gibi farklı tarzlara hitap eden modeller vardır. Tarzınıza uyan modeli tercih etmek en doğru adım olacaktır.
Tıpkı diğer gitarlarda olduğu gibi elektro gitarda da klavye çok önemlidir. Bir yandan rahat kullanım öte yandan ise kaliteli ses alımı için klavyeye ayrı önem verilmeli, enstrümanı almadan önce mutlaka kontrol edilmelidir.
 

En Kaliteli Elektro Gitarları Bulabileceğiniz Bir Adres Var:

 
Yerimden kalkmadan, tüm bunları düşünmüş, güvenli bir adresten elektro gitar alayım derseniz, bizdeuygun.com’ da sizi ve paranızı riske atmayacak istediğiniz her tür müzik türünü icra etmeye uygun tipte elektro gitarlar var. Arenas, Raymond, gibi markaların çok özel tasarımlı ürünleri, sitede piyasa rakamlarının çok çok altında ve üstelik garantili. Dahası 3, 6, 8, 9 taksit seçenekleri mevcut.Sahip olacağınız elektro gitar ile müthiş sololar sizi bekliyor. Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.